МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА,ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ, МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

6.1. Матеріально-технічна база навчального закладу включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі навчального закладу.

6.2. Майно навчального закладу належить йому на правах оперативного управління відповідно до чинного законодавства.

6.3. Навчальний заклад відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм їх охорони.

6.4. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна навчального закладу проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завданні навчальному закладу внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.

6.5. Підрозділи навчального закладу розміщуються в одній будівлі, яка повинна відповідати будівельним та санітарно-гігієнічним нормам і правилам, забезпечувати належні умови для різних видів діяльності дітей дошкільного віку та учнів, а також відповідати вимогам Типових переліків обов’язкового обладнання дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

6.6. Навчальний заклад має земельну ділянку, де розміщуються спортивні, ігровий майданчик, господарська будівля тощо.

ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

7.1. Фінансово-господарська діяльність НВК здійснюється на основі його кошторису відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів.

7.2. Джерелами формування кошторису навчально-виховного закладу є:

кошти місцевого, державного бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування дошкільної та загальної середньої освіти, для забезпечення вивчення процесів в обсязі Державних стандартів освіти ;

благодійні внески юридичних та фізичних осіб.

7.3.Навчальний заклад має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи,з метою  сприяють поліпшення соціально-побутових умов колективу.

7.4. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в навчальному закладі визначається законодавством і нормативно-правовими актами МОН України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядкований навчальний заклад. Бухгалтерський облік здійснюється через централізовану бухгалтерію відділу освіти.

7.5.  Звітність про діяльність навчальногозакладу встановлюється відповідно до законодавства.

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

8.1. Навчальний заклад  має право, відповідно до чинного законодавства, укладати угоди про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн, встановлювати прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.

8.2. Участь навчального закладу в міжнародних програмах, проектах здійснюється відповідно до законодавства.