ШАНОВНІ ВЧИТЕЛІ, ВИХОВАТЕЛІ, ПРАЦІВНИКИ МОП, УЧНІ, БАТЬКИ УЧНІВ ТА ВИХОВАНЦІВ!

22 лют. 2022
увага

ШАНОВНІ  ВЧИТЕЛІ, ВИХОВАТЕЛІ, ПРАЦІВНИКИ МОП, УЧНІ, БАТЬКИ УЧНІВ  ТА ВИХОВАНЦІВ!

Згідно з наказом  Управління з питань  освіти, молоді  , спорту та  розвитку  культури  Очеретинської селищної ВЦА №85 від  22.02.2022року, у НВК організовано    дистанційне  навчання  учнів  та  вихованців  дитсадка з 22.02.2022року.

Рекомендована література для батьків

Джулі Літкотт-Гаймс «Як виховати дорослого»

09_19_08

Найкращий методичний посібник для батьків, прагнучих не допускати помилок у розвитку своїх дітей, виховати їх самостійними і успішними особистостями. За словами автора, якщо ви хочете виростити з малюка щасливого дорослого, ставтеся, спілкуйтеся і виховуйте його так, як би ви це робили з дорослим – наполегливо, систематично, аргументовано, відкинувши власні амбіції в сторону. Спілкуйтеся з ним на рівних, при цьому своїм прикладом і поведінкою завоюйте до себе повагу.

Головна ідея книги – не страждати гіперопікою, давати більше свободи дій дитині, заохочувати її позитивні якості. Книга не тільки здатна налагодити відносини між дітьми і батьками, а й між чоловіком і жінкою. Пам’ятайте, виховуючи інших, не припиняйте роботу над собою.

Мері Шіді Курсінка «Виховання надзвичайної дитини»

09_20_08Всі діти різні, всі діти унікальні. Часом, може навіть занадто. Занадто активні, емоційні, вразливі і чутливі. І як до них, таких багатогранних підібрати потрібний ключик? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся з книги з дитячої психології і виховання від Мері Шіді Курсінкі. Автор надає різноманітність стратегій виховання з порадами щодо їх застосування. Кращий інструментарій для налагодження відносин з дитиною, прищеплення їй кращих якостей і навпаки – викорінення всього поганого. Безсумнівно, підсумок виховної роботи вас приємно здивує.

Лариса Шрагіна «15 табу для матусь і татусів, або Батьківські помилки з любові до дітей»

09_17_08Перед вами практична інструкція про те, як прищепити дитині правильне сприйняття багатьох речей, навчити, що таке добре, а що погано. На розгляд батьків надається типологія причин поганої поведінки дитини, основні педагогічні помилки, а також детальний аналіз різних виховних ситуацій. На думку автора, головною потребою в дітей є почуття батьківської любові, підтримки, а також розуміння того, що їх цінують і поважають. При цьому, любов батьків не повинна переходити межі: чаду ні в якому разі не потрібно потурати, не варто балувати. Як знайти ту тонку грань правильного виховання, дізнаєтеся з цього видання.

Артем Чапай «Тато в декреті»

09_14_08Автор руйнує стереотипи і розповідає, як це, – доглядати за двома малюками, коли їх мама працює, роз’їжджає по відрядженнях і заробляє гроші. Артем Чапай сам пробув півроку в декретній відпустці і тепер передає свій досвід з виховання дітей друзям. В даному творі він майстерно характеризує інститут бабусь, без яких виховання, насправді, було б важким. З книги з виховання дітей з народження ви дізнаєтеся про найпрекрасніші і найважчі моменти виховання дитини в перші місяці і роки життя.

Деніел Сігел, Тіна Брайсон «Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини»

09_10_08Книга питань та відповідей, що дозволяє виховувати дітей без сліз і неадекватної злості. Відомі фахівці з дитячої психології розробили і представили батьківську стратегію поведінки, що дозволяє досягти гармонії в спілкуванні з дитиною. А також дієві методи виховання дитини без застосування будь-яких покарань, заборон і наказів. Ви навчите малюка контролювати негативні емоції, більше розуміти свої почуття і аналізувати власні вчинки. Зрештою саме в цьому і полягає основа емоційного і розумового здоров’я підростаючого покоління.

"Таємна опора: емоційний зв'язок у житті дитини", Людмила Петрановська

Авторка, ґрунтуючись на науковій теорії прихильності, легко і доступно розповідає про роль батьків на шляху до дорослішання.

Про те, що формує дитину та як це потім відбивається на її майбутньому, чому залежність та безпорадність поступово трансформуються у зрілість, і як батьківська любов і турбота  формують те, що авторка називає таємною опорою, яка підтримує дитину протягом подальшого дорослого життя.

"Важливо, щоб ваші батьки прочитали цю книжку (а ваші діти радітимуть, якщо і ви це зробите)", Філіппа Перрі

Авторка, британська психотерапевтка, колумністка, авторка книжок та низки наукових статей з психології, пропонує комплексний підхід до процесу виховання, а не окремі поради й лайфхаки.

Цей підхід стосується всього: сприйняття дитини, пропрацювання власних психологічних травм і бар’єрів та усвідомлення того, що їх не варто нав’язувати й передавати дітям (учням у класі чи власним чадам).

Тут про все  від відповіді на питання про суворість/лайтовість  виховання до  порад про те, як самим вчителям/батькам пропрацювати свої травми від виховання.