План заходів

Рекомендації  стосовно поліпшення виховної роботи

Виховання починається з навчання всіх ланок педагогічного колективу. У зв'язку  з цим , доцільно проводити семінари та тренінги щодо підвищення професійної компетентності та вироблення інноваційного стилю діяльності педагогів у здійсненні процесу виховання.

Адміністрації необхідно посилювати мотивацію класних керівників до творчої активності, до педагогічних інновацій у практиці, до засвоєння передового педагогічного досвіду виховної роботи, до пошуку і творення нових, нестандартних ідей і підходів в розв’язанні проблем із виховання. Діяти за принципом – творчий педагог виховує творчого учня.

Класним  керівникам працювати над подоланням формалізму у виховній роботі, уникати безсистемності, усувати заорганізованість учнів і вчителів безліччю непотрібних заходів.

Бібліотекарю Касіловій О.Л. створити виставку методичної літератури з виховної роботи, створювати разом  з класними керівниками  сучасну  інформаційну базу з метою вивчення  та висвітлення досвіду виховної роботи. Забезпечити класним керівникам доступ до мережі Інтернет. Більше  використовувати в роботі мультимедійні технології. Створити  відеотеку «Виховна  робота».

Для ефективності і діагностування виховної роботи доцільно здійснювати поточний, періодичний, підсумковий внутрішньошкільний моніторинг.

Залучати до шкільної виховної програми батьків,представників  громади села Нетайлове. Розробити  план  заходів для об’єднання зусиль школи і сім’ї по вихованню учнів.

Класним керівникам необхідно враховувати інтереси і побажання батьків, а також проводити просвітницьку роботу з метою підвищення педагогічної майстерності батьків з питань виховання дітей, із залученням до цього процесу медичного працівника  Нетайлівського ФАПу, психологів Міжнародної неурядової Чеської організації «Людина  в  біді», соціального педагога Лєвду В.В., працівників органів правопорядку.

Налагодити роботу з учнями групи  ризику , направлену на усунення недоліків родинного виховання та негативного впливу оточуючого середовища.

Продовжувати  профорієнтаційну  роботу  з  учнями. Удосконалювати роботу органів учнівського самоврядування, розвивати самостійність і самоорганізацію. Налагодити роботу таким чином, щоб кожен учень упродовж свого навчання у школі мав доручення (постійні або тимчасові).

Організовувати взаємодію педагогічного колективу школи з учнівськими органами самоврядування.

Розробити і реалізувати комплекс заходів по формуванню здорового способу життя, забезпеченню повноцінного фізичного розвитку школярів. Розробити програму оздоровчих, профілактичних та корекційних заходів, які зменшують ризик виникнення захворювань.

Продовжувати розвивати краєзнавчо-туристичну роботу, національно – патріотичне  виховання, з метою  виховання любові до Батьківщини.

Продовжувати  проведення шкільного  конкурсу «Дивовижний  українець».

У виховній роботі класним керівникам використовувати особистісно-орієнтований підхід до учнів.

Доцільно вчителям  застосовувати індивідуальний підхід при визначенні завдань та видів діяльності під час планування виховної  роботи з учнями.

Директор  НВК                             Чоста Г.М.